Dobrý den, milí hudební přátelé. Na konci června jsme zvyklí se scházet na sále Lidové konzervatoře a Múzické školy v Ostravě, abychom se společně potěšili hudebními pokroky žáků pěvecké třídy Mgr. Miroslavy Vavrušové. Letošní rok je spousta věcí jinak, místo setkávání prožíváme izolaci, místo setkávání prožíváme úzkost a strach o své bližní. Pandemie nám vzala spoustu věcí, jednou z těch, kterou nám ale vzít nedokázala je láska. Láska k bližnímu, k našim dětem, k hudbě, zkrátka ke všemu, co nám do života přináší radost a naději. Protože právě naděje je to, co nám pomohlo tento náročný rok zvládnout.

Rádi bychom jménem Mgr. Mirky Vavrušové na tomto místě chtěli poděkovat vám všem, rodičům, prarodičům a přátelům našich žáků. Ze srdce vám děkujeme za podporu a přízeň, kterou jste jim projevovali po celou dobu distanční výuky. Víme, že to někdy bylo těžké, zvládnout online přenosy na každém rohu, podporovat děti v době, kdy byly plné pochybností, kdy jsme se nemohli setkávat osobně a černá kronika se stala součástí každodenních zpráv. Jako malé poděkování za vaše úsilí jsme pro vás připravili tento koncert.

Abyste si mohli vychutnat plnou kvalitu pěveckých výkonů, dovolíme si vám doporučit shlédnout koncert na větší obrazovce s kvalitní zvukovou aparaturou. Pokud vás vaše cesty právě zavádí mimo dosah vašeho domácího kina, použijte prosím alespoň sluchátka pro poslech koncertu. Přejeme vám ničím nerušený zážitek.